Podsumowanie roku 2019
Trochę spóźnione podsumowanie poprzedniego roku, ale jest 🙂 . Przez pierwsze pół roku działo się trochę, przez drugie pół cisza na blogu. Chociaż statystyki lepsze, widocznie mój blog dobrze się wypozycjonował w Googlu.
Garść statystyk
Stan na dzień 30 stycznia 2019.
- Ilość wpisów: 40 (bez tego oczywiście 🙂 , na koniec zeszłego roku było 24.
- Liczba komentarzy: 38 (było 24)
- Liczba subskrybentów newslettera: 72 (było 4)
Google Analytics
Niestety tutaj będą nie pełne dane. Już tego nie pamiętam, ale musiałem coś popsuć w Google Analytics i dane mam dopiero od 24 kwietnia 2019.
Wygląda to następująco:
- Liczba unikalnych użytkowników – 7653 (poprzedni rok: 838)
- Liczba wyświetleń – 13381 (poprzedni rok: 2724)
- Średni czas trwania sesji – 58 s (w poprzednim roku: 2 min 9 s)
Dzienny rekord unikalnych użytkownik wystąpił dnia 9 grudnia: 99.
Co ciekawe, pod koniec lipca opublikowałem ostatniego posta i przestałem promować bloga. Jednak w kolejnych miesiącach nastąpił wzrost wejść i odsłon na blogu:
W sierpniu nastąpił spadek odsłon, a każdy kolejny miesiąc to już wzrost. Obecnie miesiąc z największą liczbą odsłon to styczeń 2020: 2203 odsłony. W lipcu 2019 (ostanie posty i ostatnie promowanie w różnych miejscach): 1582 odsłon.
Najpopularniejsze wpisy w roku 2019:
- Jak cofnąć zmiany z merge commit’a wypchniętego na serwer – git revert? – 1306 odsłon
- git checkout – operacje na plikach – 1019 odsłon
- Rebase podczas synchronizacji repozytorium – polecenie git pull –rebase – 833 odsłon
- Kurs Gita by Maciej Aniserowicz – recenzja – 785 odsłon
- Bezpieczne (prawie zawsze) nadpisywanie zmian – git push –force-with-lease – 660 odsłon
Co ciekawe, tylko wpis Jak cofnąć zmiany z merge commit’a wypchniętego na serwer został napisany w 2019 roku, reszta jest z 2018. Wychodzi na to, że w 2018 roku ciekawsze wpisy robiłem 🙂
Mailchimp – newsletter
72 subskrybentów (poprzedni rok: 4).
W roku 2019 wpisy promowałem na kilka sposobów:
- Twitter – zawsze tam wrzucałem – na Twiterze mam mało obserwujących, ale może ktoś kliknie
- Grupy na Facebooku
- Serwis dotnetomaniak.pl
Jednak największy wzrost liczby subskrybentów zauważyłem jak dodałem na bloga lead magnet na bloga – 6 narzędzi do gita, z którymi będziesz pracował dużo szybciej i bardziej wydajnie.
Plany na rok 2020
Brak 🙂
A tak na serio to założenie miałem, aby przez rok prowadzić regularnie bloga i to się udało 🙂 Przez pierwsze pół roku wpisy były co tydzień, kolejne pół roku to wpis co 2 tygodnie. Najbardziej mnie cieszy, że udało mi się zachować systematyczność. Każdy post pojawił się w zaplanowanym terminie, przez rok nie było żadnej obsuwy.
Ale teraz już mnie git tak nie fascynuje jak kiedyś, cały czas lubię z niego korzystać, a podczas tworzenia tego bloga byłem w trakcie jego poznawania, więc to blogowanie uzupełniało moją naukę gita. Dużo przydatnych rzeczy już znam, poznałem również fajne tips & tricks w gicie i wiele (jeśli nie większość) z nich opisałem na blogu. W tym momencie wszystko to mi absolutnie wystarcza w normalnej pracy.
Kiedyś myślałem, że jak wyczerpią mi się tematy z gitem związane z różnymi ciekawszymi rzeczami, to będę pisał posty o podstawach gita. Jednak, szczerze mówiąc, jakoś nie chce mi się takich postów pisać… bardzo duże tego już można znaleźć na innych blogach.
Podsumowując… blog będzie sobie wisiał w internetach, jest na nim dużo ciekawych treści, ale nie wiem co z nowymi postami. Może będą, może nie – czas pokaże.
2 Komentarze
Jurek Wickowski · 24 lutego 2020 o 13 h 17 min
Hej.
Doskonale. Gratuluję systematyczności.
ale tak zawiesisz bloga, a co z przyszłością? z szerzeniem wiedzy? z zarabianiem?
Tomasz Prasołek · 25 lutego 2020 o 7 h 36 min
Bloga definitywnie nie zawieszam, czasem coś się pojawi, chociaż pewnie rzadziej niż częściej. W tym momencie mam trochę więcej czasu, mam szkic nowego posta, więc szerzenie wiedzy będzie, ale rzadziej niż wcześniej 🙂